"Yeni Zelanda'da Müslümanlara yapılan terör saldırısını şiddetle kınıyorum"

15.03.2019 - 09:47

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yeni Zelanda'da 2 camiye gerçekleştirilen silahlı saldırıyı kınadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Zelanda’nın CrhristChurch kentindeki iki camiye düzenlenen terör saldırısı ile ilgili mesaj yayımladı.

Erdoğan, mesajında, “Yeni Zelanda'da Nur Camii'ne ve orada ibadet etmekte olan Müslümanlara yapılan terör saldırısını şiddetle kınıyor, faillerini lanetliyorum.” ifadelerini kullandı.

“İslam karşıtlığının yeni bir örneği”

Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Erdoğan, “Maalesef dünyada yükselmekte olan ırkçılık ve İslam karşıtlığının yeni bir örneği olarak yaşanan bu acı hadiseden dolayı İslam dünyasına ve Yeni Zelanda halkına ülkem ve şahsım adına başsağlığı diliyorum.” dedi.

Yeni Zelanda'da iki camiye silahlı saldırı

Yeni Zelanda'da iki camiye terör saldırısı düzenlendi. Saldırıda 49 kişi hayatını kaybetti, 20'si ağır 48 kişi yaralandı. Polis saldırıyla ilgili biri kadın 4 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Saldırganın silahlarının üzerindeki yazılar dikkat çekti. .. >> devamı için tıklayın

Saldırganlardan birinin yakalanma anı

.. >> devamı için tıklayın

Türkiye, Yeni Zelanda'daki terör saldırısını kınadı

Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklama ile Yeni Zelanda'da iki camiye gerçekleştirilen terör saldırısını kınadı... >> devamı için tıklayın

TRT HABER, AA 

TRT TÜRK Facebook’ta
TRT TÜRK Youtube’da
TRT TÜRK Twitter’da
TRT TÜRK Instagram'da