Çavuşoğlu'ndan S-400 açıklaması: "Erteleme ya da durdurma söz konusu değil"

15.05.2019 - 14:25

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, S-400’lerle ilgili olarak "Şu anda erteleme ya da durdurma gibi herhangi bir şey söz konusu değil. Gündemde de değil" dedi.

Çavuşoğlu'ndan S-400 açıklaması:

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Romanya Temsilciler Meclisi Avrupa İşleri Komisyonu Başkanı Angel Tilvar’ı kabulünün ardından Avrupa Birliği Başkanlığı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Mevlüt Çavuşoğlu'nun gündeminde ABD ile yaşanan S-400 gerilimi vardı. Çavuşoğlu, S-400 alımı ile ilgili "Erteleme ya da durdurma söz konusu değil" dedi.

Çavuşoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Amerikalılarla bu komisyon kurulsun mu kurulmasın mı komisyonun amacı nedir neleri görüşecektir bu konularda görüş alışverişinde bulunuyoruz. Erteleme ya da durdurma gibi birşey söz konusu değil, gündemde de değil. Ertelemeyi niye biz konuşalım, erteleme ile bu sürecin bir ilgisi yok. Bu bitmiş bir anlaşmadır. Şu anda erteleme ile ilgili konuşmanın zamanı da değil. Teklifimiz son derece sarihtir, iyi niyetlidir, yapıcıdır. ABD de yapıcı ve iyi niyetli ise bu teklifimizi kabul eder ve uzmanlar bunu değerlendirir."
 

TRT TÜRK Facebook’ta
TRT TÜRK Youtube’da
TRT TÜRK Twitter’da
TRT TÜRK Instagram'da