Saldırganlardan 74 sayfalık manifesto: Türkiye ve Cumhurbaşkanı hedef gösterildi

15.03.2019 - 14:16

Yeni Zelanda'daki İslam düşmanları, 49 kişinin katledildiği saldırı öncesi 74 sayfalık bir manifesto yayınlayarak kin kustu. Nefret dolu manifestoda, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hedef gösterildi. Alçak tehditler savuran saldırganlardan biri, katliam için kullandığı silahlara da nefretini gösteren ifadeleri kazıdı.

Saldırganlardan 74 sayfalık manifesto: Türkiye ve Cumhurbaşkanı hedef gösterildi

Yeni Zelanda'daki iki camiye yönelik terör saldırısına imza atan İslam düşmanı terörist, yayınladığı manifestoyla içindeki zehri kustu. 28 yaşındaki saldırgan manifestosunda Türkiye ve Cumhurbaşkanı'nı da hedef aldı, kendince tehditler savurdu.

Yeni Zelanda'da iki camiye silahlı saldırı

Yeni Zelanda'da iki camiye terör saldırısı düzenlendi. Saldırıda 49 kişi hayatını kaybetti, 20'si ağır 48 kişi yaralandı. Polis saldırıyla ilgili biri kadın 4 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Saldırganın silahlarının üzerindeki yazılar dikkat çekti. .. >> devamı için tıklayın

Saldırganlardan birinin yakalanma anı

.. >> devamı için tıklayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, “Halkımızın en kadim düşmanı olan Türklerin lideri” diye nitelendirdi. "Avrupa topraklarında yaşamaya çalışırsanız sizi öldürürüz" diyerek tehditler savuran terörist, bütün camiler ile minareleri yıkmaktan, İstanbul'u Hristiyan toprağı yapmaktan bahsetti.

Terör bildirisindeki Norveç detayı da dikkat çekti.

Hain terörist, saldırı için Norveç'te 2011 yılında 77 kişiyi öldüren katil Breivik'ten ilham aldığını dile getirdi. 49 kişiyi katleden caninin, katliam yapmaya Sırp kasabı Karadzic ve Sırpları öven bir şarkıyı dinleyerek gittiği ortaya çıktı.

Terörist, saldırıya hain emellerini yazdığı silahlarla gitti. Türk ve Osmanlı karşıtı simgelerin yer aldığı silahının üzerine Türk Yiyici anlamına gelen "TURKOFAGOS" ibaresini kazıdı. Osmanlı'nın Viyana Kuşatması'nın tarihi olan 1683'ü de yazdı.

İslam düşmanı saldırgan, 1389'daki Birinci Kosova Savaşı'nda, Osmanlı Padişahı Birinci Murat'ı sırtından bıçaklayan Sırp Miloş Obiliç'in adını da Kiril alfabesi ile not etti.

TRT HABER

 

 

 

TRT TÜRK Facebook’ta
TRT TÜRK Youtube’da
TRT TÜRK Twitter’da
TRT TÜRK Instagram'da