ABD'nin en vahşi seri katilinin anlattıkları doğru çıktı

08.10.2019 - 14:05

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI, 35 yıl içinde 93 kadını boğarak öldürdüğünü söyleyen Samuel Little adlı mahkumun iddialarını teyit etti.

ABD'nin en vahşi seri katilinin anlattıkları doğru çıktı

2012'den beri California'da hapiste olan 79 yaşındaki Samuel Little'ın itirafları Federal Soruşturma Bürosu FBI'ı harekete geçirdi.

FBI, Samuel Little'ın tüm itiraflarının doğru olduğuna inandığını ve şimdiye kadar 50 cinayetin Little tarafından işlendiğinin teyit edildiğini bildirdi. Little, ABD tarihinin en vahşi seri katili olarak ilan edildi.

FBI, öldürülen 30 kişinin Little tarafından hapishanede çizilen renkli resimlerini de yayımladı. Bu kişilerin çoğu siyahi kadınlardan oluşuyor.

Seri katil Little'ın FBI'ın videoya kaydettiği sorguda, öldürdüğü kadınları gülümseyerek anlatması akıllara durgunluk veriyor.

Daha önce Little'ın öldürdüğü kişilerin çoğunun aşırı dozda uyuşturucu, kaza ya da belirlenemeyen nedenlerden öldüğü açıklanmış, bazı cesetler bulunamamıştı.

Ülke genelinde, Little'ın itirafları temel alınarak şimdiye kadar çözülemeyen onlarca cinayetle ilgili ipuçları karşılaştırılıyor.

TRT HABER

TRT TÜRK Facebook’ta
TRT TÜRK Youtube’da
TRT TÜRK Twitter’da
TRT TÜRK Instagram'da