"Fransa galibiyeti ile yakalanan havayı devam ettireceğiz"

12.07.2019 - 10:31

Milli futbolcu Kaan Ayhan, Avrupa'da oynayan Türk futbolcular ve Milli Takım'ın Fransa galibiyeti sonrası yakaladığı olumlu hava hakkında konuştu.

Bundesliga ekiplerinden Fortuna Düsseldorf'ta forma giyen Kaan Ayhan, takımının Almanya 6'ncı Lig ekiplerinden SV Sonsbeck'i 3-0 mağlup ettiği mücadelenin ardından özel açıklamalarda bulundu.

"Geçen sezonki performansımdan bende çok memnundum"

Önümüzdeki sezondaki hedefleriyle ilgili de konuşan Milli futbolcu, "Takım olarak hedeflerimize ulaşmak için çalışıyoruz. Bununla beraberde bireysel başarıyı da elbette isterim. Geçen sezonki performansımdan bende çok memnundum. En azından aynı başarıyı bu sezonda tekrarlamak istiyorum. Geçen sezon olduğu gibi yeni goller de imza atmak isterim. Ama dediğim gibi öncelik takım olarak hedeflerimize ulaşmakta" şekline konuştu.

"Avrupa liglerinde Türk futbolcu sayısının artması gurur verici"

Son dönemlerde Bundesliga ve Avrupa liglerinde Türk futbolcu sayısının artması sorulan Kaan Ayhan, "Yetenekli Türk futbolcularının Avrupa liglerinde futbol oynaması, yalnız benim değil tüm Türk halkının hoşuna giden bir durum. Yabancı liglerde oynayan Türk futbolcusu, Türk futbolunu ve Türkiye'yi temsil ediyor, adını duyuruyor. Bu bakımdan Avrupa liglerinde Türk futbolcu sayısının artması gurur verici. İnşallah genç kardeşlerim ve arkadaşlarımla birlikte bu yola en iyi şekilde devam ederiz. Bu durumun Milli takıma da faydası olur. Amacımız Türk futbolu ve futbolcusu adından başarılarıyla söz ettirsin" ifadelerini kullandı.

"Fransa galibiyeti ile yakalanan havayı devam ettireceğiz"

A Milli Futbol Takım'ın yeni dönemini de değerlendiren 24 yaşındaki savunmacı, "Milli takımda yeni dönemde iyi bir hava yakaladık. Özellikle Fransa karşısında kazandığımız galibiyetin, sadece takım arasında değil tüm ülke çapında yeni bir coşku, yeni bir heyecan yaşattığını düşünüyorum. Umarım yeni dönemde yeni başarılar elde ederiz. İzlanda karşısında istediğimiz sonucu alamadık. Ancak dediğim gibi Fransa galibiyeti hepimize bir özgüven getirdi. İnşallah büyük gurur yaşayacağımız sonuçlar alırız. Milli takim ve ülke insanımızla yeni sevinçler yaşarız" dedi.

DHA

TRT TÜRK Facebook’ta
TRT TÜRK Youtube’da
TRT TÜRK Twitter’da
TRT TÜRK Instagram'da