Zengin Kız Fakir Oğlan

Zengin Kız Fakir Oğlan
Zengin Kız Fakir Oğlan

Zengin Kız Fakir Oğlan, modern bir Keloğlan masalı. Sıradan bir banka çalışanı olan, Nurhan’ın (Ufuk Özkan) zengin bir aileye damat adayı olması ve kızlarını canından çok seven baba Kemal’in (Hüseyin Avni Danyal) ise onu kızına layık görmemesi üzerine olaylar gelişiyor. 

Son derece varlıklı Kemal bey, küçük kızı Biricik’in, becereksiz, hatta aptal gibi görünen bir adamı koluna takıp “evleneceğim adam” diye eve getirdiğinde kıyameti koparır. Bu adamdan kurtulmanın yollarını aramaya başlar. Bu yolda en büyük yardımcısı, büyük kızı Rüyam’ın Nişanlısı Sarp’tır.  

Sarp her ne kadar zengin, kültürlü ve büyük kızına layık bir damat adayı gibi görünse de her türlü dalaverayı çevirecek bir tiptir. Yeni damat adayı karşısında kendini ön plana çıkarmak için elinden gelini yapar ve bu tavrı nedeniyle kayın pederi Kemal beyin takdirini kazanır. Zengin Kız Fakir Oğlan Kemal Bey’in, kızına karşı kötü olmadan, onu küstürmeden, yeni damat adayından kurtulmanın yollarını aramasını anlatır. Zengin Kız Fakir Oğlan ; padişahın kızının peşindeki modern bir Keloğlan hikayesidir. 

Zengin Kız Fakir Oğlan dizisinin başrollerinde, Hüseyin Avni Danyal, Ayda Aksel, Ufuk Özkan, Ecem Özkaya, Mahir İpek, Şeyla Halis, Kemal Kuruçay ve Gözde Okur yer alıyor. Daha bir çok tanınmış simanın yer aldığı komedi dizisinin projesi Birol Güven tarafından hazırlandı. Diziyi Caner Güler, Yaşar Arak ve Birol Güven kaleme alıyor. 

Zengin Kız Fakir Oğlan dizisinin yönetmenliğini, Altın Portakallı yönetmen Hasan Tolga Pulat yapıyor.   

TRT TÜRK Facebook’ta
TRT TÜRK Youtube’da
TRT TÜRK Twitter’da
TRT TÜRK Instagram'da