TRT Türk
Dolar
2,587
Euro
2,833
BIST
82.113
Altın
99,505

Sağlık
16.09.2013 17:19
Yazıyı Paylaş
Facebook'ta Paylaş   Twitter'da Paylaş   Google Plus'da Paylaş
 
Hamilelikte Sağlıklı Kilo Yönetimi
Bebeğinizin gelişiminin sağlanmasından, hamilelik öncesi alına kiloların hamilelik sonrası verilmesine kadar olan süreçlerdeki kilo yönetimi...Bebeğinizin gelişiminin sağlanmasından, hamilelik öncesi alına kiloların hamilelik sonrası verilmesine kadar olan süreçlerdeki kilo yönetimi şu bakımlardan önemlidir:

1379341359_200444057-003.jpg

Hoşunuza gitse de, gitmese de hamilelikte kilo alımı kaçınılmazdır. Bebeğinizin gelişimi ve büyümesi de sonuçta alınan kilolara bağlıdır. Anne adayı ve henüz doğmamış bebeği için iki kişilik yemek iki katı yemek yeme anlamına gelmemektedir. Ancak sağlıklı yaşam biçimi alışkanlıkları ile hamilelikte kilo alımı kontrol edilerek, bebeğin sağlığı desteklenebilir ve doğum sonrası fazla kilolar konusunda daha rahat kilo verebilmesi için önlemler alınabilir.
Hamilelikte kilo alımı konusunda herkese uygun olabilecek standart, herhangi bir yaklaşım tarzı bulunmamaktadır. Alınan kilonun miktarı çeşitli faktörlere bağlıdır. Bunlar arasında hamilelik öncesi vücut kitle endeksiniz ( BMI ) son derece önemlidir ve bebeğinizin sağlığında da vücut kitle endeksi takibi önemli rol oynar. Hamileliğinizde yapmanız gereken en doğru şey doktorunuza ve diyetisyeninize sizin için neyin doğru olduğunu sormanızdır.

 

Uzm.Dr.Sinan İBİŞ

sinanibis@flavius.com.tr

Etiketler:
hamile, kilo,
 


Çok Okunanlar


TRT Türk