TRT Türk
Dolar
2,587
Euro
2,833
BIST
82.113
Altın
99,505

Bilim ve Teknoloji
20.07.2012 15:30
Yazıyı Paylaş
Facebook'ta Paylaş   Twitter'da Paylaş   Google Plus'da Paylaş
 
Facebook Sayfa adı değiştirme!
Artık Facebook gruplarının adını değiştirebilirsiniz!

Facebook'un daha önce bu konudaki en katı kurallarından biri Facebook Fan sayfalarının ismini asla değiştirememenizdi. Değiştirebilmek için tek seçeneğiniz 'sil' butonunu kullanmaktı. Reklam sayfalarının isimlerinin değiştirilmesi konusunda Facebook'un aldığı bu önlemin bir avantajı olabilir.

Örneğin bir grup açıyorsunuz ve bir çok hayran topluyorsunuz, daha sonra, muhtemelen başkasına satıldıktan sonra ismi yeniden değiştiriliyor. İnsanların 100,000 hayrana sahip sayfaları kolayca değiştirebilme ve satma imkanına sahip olması büyük bir kabus olurdu. Peki bu bir fırsat olarak değerlendirilemez mi? Siz değiştirmeniz gerektiğinde ne yapmanız gerekiyor bilmek ister misiniz?

1342787116_facebook-page-name-change-faq-1253.jpg

Method 1: Kendiniz yapın. (200 kişiden az sayıda beğenisi olan sayfalarda çalışır)

Öncelikle grubunuzun sayfa düzenleme kısmına giriyoruz. Ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi Temel bilgiler kısmında 'İsim' boşluğunun değişebilir olduğunu görüyoruz. Daha sonra yeni bir isim belirliyor ve 'Değişiklikleri kaydet' butonuna basıyoruz.

1342787237_2.jpg

Peki 200 kişiden çok beğenisi olan sayfalarda ne yapacağız?


Method 2: Değişiklik Formu

Facebook kısa süre önce 200 hayranın üzerinde sayfalar için isim değiştirme imkanı sundu. Öncelikle isim değiştirmenin bazı şartları bulunuyor. TOS denilen 'Kullanım Koşulları'na uyan gruplar değiştirebiliyor. Örneğin sayfanızda uygunsuz ya da izinsiz içerik bulunuyorsa bir temizliğe ihtiyacınız var demektir. Bunun oldukça büyük bir risk olduğunu belirtmekte fayda var.

1342787283_3.jpg

 

Ayrıca iş sayfaları resmi işlerini de (vergiler gibi) tekrar düzenlemek zorunda kalabilir, tam anlamıyla markayı yansıtan bir sayfaya sahip olmanın kolay olduğunu söylemiyoruz. Sonraki adımda formlar dolduruluyor ve genellikle %50'sinin reddedildiği belirtiliyor.

Özellikle Kullanım koşulları ihlali olan sayfaları Facebook genellikle reddetmektedir. Son olarak zor kısma rağmen Facebook'un sunduğu güzel bir fırsattır.Kaynak : Facebook Sayfa adı değiştirme!

 


Çok Okunanlar


TRT Türk