TRT Türk
Dolar
2,587
Euro
2,833
BIST
82.113
Altın
99,505

Ekonomi
26.09.2012 12:53
Yazıyı Paylaş
Facebook'ta Paylaş   Twitter'da Paylaş   Google Plus'da Paylaş
 
Doğalgaza zam var mı?
Doğalgaz zammı için son söz Başbakan'ın.

1 Ekim'den itibaren elektrik ve doğalgaza zam gelip gelmeyeceği merak ediliyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın doğalgaz zammı konusunda “değerlendirme yapıp, karar vereceğiz” açıklamasının ardından, gözler Maliye Bakanı ile Başbakan arasındaki görüşmeye çevrildi.

Bu görüşmenin ardından zammın olup olmayacağı, olacaksa oranının ne kadar olacağı kesinleşecek.

Ankara'da gazetecilerin "Elektrik ve doğalgaz fiyatlarına zam olacak mı?" sorusunu cevaplandıran Taner Yıldız, "Bu sorunun cevabı ne evet, ne de hayır. Her ay sonunda değerlendirme yapıyoruz, ona göre karar paylaşılacak." dedi.

Yıldız'ın bu açıklamasının ardından Ankara'da bir görüşme gerçekleşiyor.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, doğalgaz zammı konusunu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek için AK Parti Genel Merkezi'ne gitti.

 

Doğalgaz zammının olup olmayacağı, olursa ne kadar olacağı ve ne zaman uygulanacağının bu kritik görüşmede netleşmesi bekleniyor.

BAKAN'DAN SERT TEPKİ

Bu arada, Taner Yıldız, Karadeniz'de doğalgaz sevincinin kısa sürdüğüne yönelik habere sert tepki gösterdi.

Bakan Yıldız, bir süre önce doğalgaz bulgularına rastlanan Istranca'daki kuyunun kapatıldığı yönündeki haberlere ilişkin şunları kaydetti:

''Biz gerçek petrol ve doğalgaz kuyularıyla ilgileniyoruz. Her aklı yetenin kuyuya attığı taşı çıkarmakla yükümlü değiliz. Bu haberi yapan arkadaşa sitemlerimi iletiyorum. Biz ciddi iş yapıyoruz. Yapılanları savunmak bile yaptığımız ciddi işe sıkıntı getirmekte. Çalışmaların kuyunun dışında devam etmesi lazım ve o zamana kadar kuyunun kapatılması lazım. Kaynağın ne kadar ekonomik olduğu 3-4 aylık çalışmanın ardından belli olacak. Sondaj sonrası çalışmalar devam ediyor.''

Etiketler:
doğalgaz, zam, başbakan
 


Çok Okunanlar


TRT Türk